VALİ DR. KEMAL KIZILKAYA’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI


0

BEĞENDİM

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 7’inci yıl dönümünü vatanımız içinin canını feda eden şühedamız sayesinde aziz vatanımızda, kutsal bayrağımızın gölgesi altında huzur ve güven içerisinde karşılıyoruz diyen Vali Dr. Kemal Kızılkaya şunları kaydetti:

“7 yıl önce bugün, vatanımızın birlik ve beraberliğine kast ederek, kirli planlarını gerçekleştirmek isteyen hainlere aziz milletimiz canını ortaya koyarak en net cevabı vermiş ve vatanımıza sahip çıkmıştır.

Ülkemizin geleceğine kast eden hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Aziz Milletimiz, meydanları, caddeleri ve sokakları doldurmuştur.

Hain darbe girişimiyle, milletimizin üzerine bombalar yağdırarak diz çöktürmek isteyenlerin hesapları milli iradenin kahramanları sayesinde bozulmuştur.

Ebediyete kadar hür yaşamaya ant etmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde gece boyunca tankın, tüfeğin, topun ve uçağın karşısına kendini siper ederek, darbe teşebbüsünde bulunan alçakların hedeflerine ulaşmalarını engellemiştir. 

Birinci Dünya savaşında yedi düvelin karşısında “Çanakkale Geçilmez” dediğimiz gibi, 7 sene önce bugün de “Türkiye Geçilmez” diyerek ilelebet sürecek beraberliğimizi tüm dünyaya haykırılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle milli irademize ve demokrasimize sahip çıkmak uğruna gözünü kırpmadan hayatını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

VALİ DR. KEMAL KIZILKAYA’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

www.pazaryerigundem.com


Back To Top