Pazaryeri Belediyesi’nden 8 bin kişilik aşure


0

BEĞENDİM

Pazaryeri Belediyesi’nden 8 bin kişilik aşure

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediyesince muharrem ayı dolayısıyla aş evinde pişirilen 8 bin kişilik aşure ilçe halkına ikram edildi.

Pazaryeri Aş Evinde Belediye Personeli tarafından hazırlanan 8 bin kişilik aşure ilçede bulunan vatandaşların evlerine kadar götürülürken, Yeni Mahalle Camii ve Çarşı Meydanında vatandaşa ikram edildi.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin aşure kazanlarının başında vatandaşlara aşure ikramında bulunurken Başkan Tekin bu tür paylaşımların insanlar arasındaki sevgi ve kardeşliğe, birlik ve beraberliğe vesile olacağını belirtti.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Pazaryeri Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure etkinliğimiz bugün de gerçekleşiyor Yeni Mahalle camimizde Cuma namazı sonrası aşure ikramında bulunduk ayrıca çarşı meydanında esnafımıza ve vatandaşımıza aşure ikramımız devam ediyor ifadesinde bulundu.

İlçedeki her evin mutfağına kadar aşure götürüldüğünü söyleyen Başkan Tekin, “İlçemizde 8 bin kişilik aşure ikramımız oluyor bu gün. Yenisine erdirmek nasip etsin inşallah. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın ilçemizde, ülkemizde memleketimizde ağız tadımız bozulmasın” diye konuştu.

Pazaryeri Belediyesi’nden 8 bin kişilik aşure

Bu Haber Pazaryeri Gündem Tarafından Servis Edilmiştir www.pazaryerigundem.com


Back To Top