Çiftçiler DSİ’nin toplulaştırma kararını eleştirdi


0

BEĞENDİM

Resmi Gazetede yayınlanan Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yapılması planlanan toplulaştırma çalışması nedeniyle İlçedeki çiftçiler bir araya gelerek toplulaştırma çalışmasına karşı çıktı.

[embedded content]

Pazaryeri ilçesinde çiftçilik ile uğraşan arazi sahipleri DSİ’nin bölgede yapacağı toplulaştırma karası sonrası Pazaryeri Kültür Merkezinde bir araya gelip karara tepki gösterdi.

Pazaryeri Kültür Merkezinde yaklaşık 600 çiftçinin katılımı ile yapılan toplantıda bazı çiftçiler yapılacak toplulaştırma çalışmasının ata topraklarında kayıplara neden olacağını belirtip çiftçileri zor durumda bırakacağını öne sürdü.

DSİ Bölge Müdürlüğünden konu ile ilgili bilgilendirme yapılması için talepte bulunan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin gerçekleşecek toplantı sonrası halkımızın aldığı kararların yanında olacağız dedi.

Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erkan Karakaş “Pazaryeri ilçemizde arazi toplulaştırması ile ilgili bir konu karşımıza çıktı. İyi bir çalışma kötü bir çalışma yaşamadan bilemeyiz. Çalışma yapılan yerlere sorduk araştırdık iyi de diyen oldu kötü de diyen oldu. Konuyla ilgili ne yapabiliriz DSİ yetkilerinin yapacakları toplantı öncesi hep birlikte değerlendirelim istedik” dedi.

Pazaryeri ilçesinde 6 yıl ilçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görev yaptığını söyleyen Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Devletimizin yapacağı çalışmalar vatandaşımızın zararına değildir ifadesinde bulunup çiftçilerin merak konuları cevapladı.

Fıranlar köyü çiftçileri adına konuşan Sadettin Bayram konuyla ilgili endişesini dile getirip toplulaştırma kararına karşı olduğunu söyleyip toplantıyı terk ederken diğer çiftçiler ise DSİ’nin toplulaştırma kararıyla ilgili tepkisini dile getirdi.

Çiftçiler DSİ’nin toplulaştırma kararını eleştirdi
Çiftçiler DSİ’nin toplulaştırma kararını eleştirdi
Çiftçiler DSİ’nin toplulaştırma kararını eleştirdi

www.pazaryerigundem.com


Back To Top