BU BELÇİKA KENDİNİ AŞMIŞ


BU BELÇİKA KENDİNİ AŞMIŞ

0

BEĞENDİM

BELÇİKADA ENFLASYON GEÇEN AY -0,40 OLDU; BİZDE ŞAHLANIYOR.

Dünyanın en yüksek enflasyonunu yaşayan Türkiye ekonomisi bir türlü düzlüğe çıkamadı. Hayat pahalılığı başta olmak üzere birçok ekonomi göstergeleri olumsuzluğa işaret ediyor.

Pandemi döneminde özellikle Avrupa Ülkelerinde sağlık harcamalarının bütçeye ekstra bir yük getirdiği görülse de günümüzde sıkıntının atlatıldığı görülüyor. Avrupa Ülkeleri daha dirençli bir ekonomik bir yapı inşası için uğraşırken ne yazık ki Türkiye gibi ülkeler bu furyan diğer tarafında yer alıyor. Zayıf halkada yer alan ülkemiz Türkiye’de ne yazık ki döviz kurlarında artış devam ediyor. Başta Amerikan Doları USD ve Avrupa Ülkeleri ortak para birimi EURO olmak üzere birçok para birimi karşısında Türk Lirası TL değer kaybetmeye devam ediyor. Döviz kurlarında ekonomi dünyasının aktörleri Dolar ve EURO haricinde Bulgar LEVA’sı ve Afrika’nın uyduruk ülkelerinden Ghana CEDI sinin bile değer kazanması Türkiye’nin bu süreçte sınıfta kaldığının da işareti olarak görülüyor.

Ekonominin kabul gördüğü yaklaşımlardan birisi olan mal ve hizmet üretmek  denkleminden uzaklaştıkça ülke ekonomisi de yara almaya devam ediyor.Ülke ekonomimiz tıpkı kayaya çarpmış bir gemi gibi zor durumda … Bir taraftan ekonomi yolculuğuna devam etmek zorunda iken bir taraftan da göçmen nüfusu, yüksek memur maaşlarına kaynak bulmak zorunda kalıyor. Sağlam bir ekonomik yapıya sahip olmayan ülkemize verilen kredilerinde faizlerinin yüksek olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Yapılacak iş öze dönmek, Türk, öğün, çalış, güven .

Bizim yapmadığımızı Belçika yapmış. Çalışmış, üretmiş, kazanmış. Dolayısı ile ürettiğinin ihtiyaç fazlasını ihracat yapmış. Zenginlemiş bir ülke. Fiyatların düşmesi ile halkın refah seviyesi de artmış ….

Ekonomisinin ürettiği kadar değere eşit nüfus artışı oluyor.

Belçika ülkesini orta doğunun insan çöplüğüne çevirmemiş bir ülke ….   

Bu Haber https://www.yurticihaberler.com/ haber sitesinden eklenmeiştir


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top